Život podle pravidel

Nyní samozřejmě nemám na mysli taková pravidla, která nám někdo určil, ale taková, která jsme si určili my sami. Naše zdraví předurčuje právě náš „životní styl“. Pouze malá zbývající část, je ovlivněna dědičností a zdravotnickou péčí. Zdravý životní styl má mnoho podob. Bezpochyby zde patří nekouřit, přiměřená a zdravá strava, pohybové aktivity a minimální konzumace alkoholu. Mezi další body patří odpočinek, dostatek spánku, optimismus, radost ze života a vyvarovat se působení škodlivých látek a faktorů. V dnešním článku se společně podíváme na základní pravidla zdravého životního stylu.

Dodržovat pitný režim

Dostatečné množství tekutin a zavlažování organismu, je důležité jednak pro rychlejší spalování tuků, ale také pro správnou funkci orgánů. Pitným režimem se rozumí čistá voda, ovocné džusy a čaje.

Sladit příjem a výdej

Důležité je udržet si optimální váhu, proto je nutné sladit příjem energie a výdej. Jednoduchá rovnice znamená, že pokud si chci udržet svou ideální váhu, měl by být příjem a výdej energie v rovnováze a pokud chci hubnout, musí být výdej energie vyšší, než je příjem.

Konzumace ovoce a zeleniny

Součásti jídelníčku by měl být dostatek ovoce a zeleniny. Hovoříme o 400 až 500g denně. Ne jen, že zabráníme nežádoucímu překyselení organismu, ale vpravíme do sebe vitamíny, minerály a vlákninu. Mnohem lépe uděláte, když si na svačinku zakousnete jablko, než párek v rohlíku.

Dostatek pohybové aktivity

Pohybová aktivita se doporučuje minimálně 3x v týdnu. Vhodné je střídat mezi sebou různé aktivity nebo alespoň měnit cviky.

Naučte se vypínat

A teď samozřejmě nemám na mysli světlo v obýváku. Naučte se zkrátka relaxovat a myslet na příjemné věci. Pokud vstáváte do práce v časných ranních hodinách, naučte se chodit spát brzy. Vaše tělo potřebuje minimálně 6 až 7 hodin spánku.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte