3 tipy jak ušetřit finance při podnikání

Podnikání sebou přináší nemalé peněžní výdaje. Proto se každý podnikatel snaží ušetřit finance, jak jen to lze. Nemalou položku pro mnohé společnosti představuje provoz kanceláře. Nejen samotný nájem, ale i vybavení a další služby.

Ovšem na stranu druhou dobré jméno firmy si zajistíme jedině tím, že budeme mít lukrativní adresu, pro místo podnikání. Jenže v centrech města, jež taková místa nabízejí, bývají velmi drahé nájmy. Klientům se nechce jezdit do míst, která jsou odstrčená a nemají možnost parkování. Skoro to vypadá, jako začarovaný kruh. My vám však z něj pomůžeme ven.

Ušetřete finance za nájem a vybavení

Jak tedy vyřešit dva protichůdné požadavky a získat lukrativní sídlo v centru s minimálními finančními náklady? Ideálním řešením je „virtuální kancelář“ na zajímavé adrese. Jak takové virtuální sídlo funguje? Úplně jednoduše – pronajmete si sídlo, kde budete pouze virtuálně. Mnoho podnikajících lidí ke svému fungování vůbec nepotřebují fyzickou kancelář. Jedná se například o pojišťovací či finanční makléře, spisovatele, novináře a další.

Sekretářku potřebovat nebudete

Jmenovaná adresa se uvádí pouze jako sídlo společnosti. Tam rovněž chodí veškerá korespondence, kterou vám následně mohou za poplatek zasílat domů. V případě potřeby jednání se zákazníky jsou k dispozici zasedací místnosti, jejichž luxusní vybavení není na vašich bedrech. Případně si schůzku domluvíte v kavárně. Nepotřebujete tedy fyzickou kancelář, ani sekretářku na třídění pošty. Jaké další výhody vám z toho plynou? V každém případě si zachováte své soukromí.

Strašák jménem administrativa

Chcete-li začít podnikat a hrozíte se administrativy, kterou obnáší registrace nové společnosti na úřadech, pořiďte si firmu na klíč. Jedná se o ready made společnosti, které se zakládají za tímto účelem. Opatříte si tak již hotovou společnost a ušetříte tak čas. Čas = Peníze.  Tyto společnosti jsou čisté a nemají žádné závazky či pohledávky. Jejich základní jmění je splacené.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte