5 tipů, kam s dětmi na výlet za sychravého počasí

Podzimní počasí si začne co nevidět dělat, co se mu zlíbí. Jsou však naštěstí místa, kam mlha a déšť nemohou. Přinášíme vám pár tipů, kam vyrazit s rodinkou i za nepřízně počasí.

Muzeum

Mnoho rodičů zastává názor, že muzeum děti spolehlivě nezabaví, opak je však pravdou. Jde pouze o to, najít to správné muzeum. K velmi zajímavým patří například Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi, Národní technické muzeum v Praze, Muzeum hraček v Brně nebo Muzeum lega v Táboře. Samotná návštěva muzea však nevyplní tolik času, je lépe zkombinovat ji rovnou s pěkným výletem po okolí.

Kdo si hraje – nezlobí

Dobrodružné hry zažívají v poslední době opravdový boom. Často se konají na hradech, ve sklepích a zámcích. Důležitou roli zde hraje to, jak celá skupinka dokáže zvládnout zadané úkoly a dostat se do cíle. Je potřeba organizované spolupráce a využít jak logiku dospělých, tak kreativitu dětí. Všichni zúčastnění tady zažijí dobrodružství, zdolávání překážek, tajemno a luštění šifer.

Vodní svět

Vodních světů a aquaparků se najde v České republice nespočet. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství. Většinou bývají koncipovány tak, že je v nich možné pohodlně a bez známky nudy strávit skutečně celý den. Děti vybijí svou energii a rodiče si odpočinou. Většina vodních světů nabízí i zvýhodněné rodinné vstupné, tudíž taková návštěva nezruinuje vaši peněženku.

Centra pro rodiny s dětmi

Naleznete je třeba v Plzni či Liberci. Klíčovými požadavky na exponáty jsou edukativnost, zábavnost, interaktivnost a atraktivnost. Na své si zde přijde celá rodina, od toho nejmenšího až po nejstaršího člena rodiny.

Dětenický středověk

Nedaleko Mladé Boleslavi naleznete obec Dětenice. Té kraluje Zámecky dětenický resort, ve kterém najdou všechny rodiny od každého trošku. „Otcové mohou zavítat do místního pivovaru, maminky se mohou pokochat prohlídkou zámku a pro nejmenší je připraven bohatý doprovodný program. Od Dětenického pekla, rytířského turnaje až po pohádkovou prohlídku zámeckých komnat, potvrzuje marketingová ředitelka resortu Aneta Ondráčková. I nocovat se dá stylově v místním Středověkém hotelu, kde není nouze o autentičnost. Na programu jsou nově strašidelné soboty s ježibabou Žizeldou, čtvrteční oživlé mrtvoly, nechybí ani upíři v čele s Drákulou ve Středověké krčmě. Ta je díky svému výtečnému menu vyhledávána širokou veřejností.

Fotografie publikována se svolením photostock Photography/FreeDigitalPhotos.net

 

 


Řekněte ostatním, co si myslíte