3 čtenářské názory na “Zahradilův útok na Petra Pavla rozdělil společnost: Slova o „schizofrenii“ jsou podle lidí za hranicí

  1. Prezident Petr Pavel od svého nástupu udělal dost přešlapů , aby nebyl označován za nedotknutelného. A pokud bývalý odesák Zahradil napsal svůj osobní názor na poněkud schizofrenické jednání Petra Pavla, měl k tomu jistě důvod a ne jeden. Všichni jeho přešlapy a nevhodné chování a zásahy známe, jen se o nich zase tolik nepíše. Je vděčnější téma, že přišel Babiš na setkání s PP o 15 minut později. Mohl se omluvit, pravda. Chování poněkud buranské. O nic horší, než když prezident podá udání na svého vicepremiéra a ministra zahraničí.

  2. Nevím,kdo se skrývá z e mailem doremila69,ale jedno musím říct. Vážně si někdo dovoluje urážet pana prezidenta? A navíc tak uboze jako to dělá Macinka,který otevřené vyhrožuje prezidentovi, nebo ten narcic Turek, který se otevřeně hlásí k nacistickým praktikám? Nemluvím ani o Babišovi, který je vedený ve složkách STB, jehož spolupracovnice je nepravomocně odsouzena pro dotační podvod a kdyby nebylo imunity tak by tam byl také, premiér této republiky, který šlape tak jak píská Macinka, protože se boji ho vyhodit z vlády pro jeho neschopnost, a vůbec nemluvím o této vládě, která chce ovládnout rozhlas a televizi, která porušuje rozpočtová pravidla a chce ochránit úpravou zákona Babiše. Porovnej tě si ,vážený pane ( nebo snad paní ) výroky bývalého prezidenta Zemana, že by na novináře vzal kališniky a další přešlapy, jako virózu při prohlídce korunovačním klenotů, kdy i laik na první pohled poznal,že nejde o virozu ale o důsledek návštěvy ruského velvyslanectví a přípitku tím, co připomíná vzdálené vodu (asi to byla opravdu viróza v tekutém stavu ) a proti tomu si postavte vystupování a chování pana prezidenta Petra Pavla, který snese srovnání s panem Havlem.
    Jaký důvod vedl pana Zahradila k tomu, aby urážel pana prezidenta ? Je něco co ho k tomu vede, a nebo mu prostě pravda, kterou říká pan prezident prostě jen vadí natolik,že se musí snižovat k urážkám? Asi ano. Takže na základě posledních událostí,kdy si premiér této země dovolí naprosto úmyslně dostavit na plánovanou schůzku s nejvyšším představitelem této republiky o 15 minut později, vůbec se neomluvit a poté blábolit,že prosil o posunutí schůzky na 9.00, i když naprosto přesně věděl,že by pak pan prezident nestihl další slavnostní akci (v této souvislosti by mě zajímalo,zda by v případě že by schůzka byla od 9.00, kdy by zdržel pana prezidenta tak, že by nestihl další akci, komentoval nepřítomnost pana prezidenta republiky tak, že jen nemá zájem nebo ještě hůř) chci tímto naprosto veřejné požádat pana prezidenta,aby vůbec neváhal a podal na vládu kompetenční žalobu co nejdříve. Ono se totiž může stát, že vláda to,co slíbila ústy pana Babiše projednat v červnu opravdu v červnu projedná , protože 30. 6. je přeci červen a pak, když bude vláda trvat na svém už pan prezident podá žalobu, ale Ústavní soud ji nestačí do termínu zasedání NATO projednat . Když pan Babiš dokáže to co teď dělá,tak takový „faul“ mu vadit nebude.
    Takže vážený /á pane/í toto jsou moje názory a stojím si za nimi naprosto pevné tak jako stojím za panem prezidentem. Podepsat se nestydím a neschovavam se za pomyslnou přezdívku.

  3. Ať se skrývá za doremila 69 kdokoliv, má zkrátka pravdu. Prezident není nedotknutelný. Do Zemana se strefoval kdekdo. A kde jste se svými moudry a pohoršením tehdy byl Vy a Vám podobní? Zahradil nikdy neřekl nic co by nesedělo a v čem by si vymýšlel a neměl pravdu. Vždy měl velmi střízlivý úsudek. Já bych to na jeho místě řekl kulantněji. Je evidentní, že z dnešního prezidenta se klube kult osobnosti, v čemž ho podporují tací jako jste V. A nemyslím to jako urážku, ale jako holý fakt. Kdo něco proti Pavlovi řekne, hned ho všichni Vám podobní urážíte. A není moje vina, že v tom člověku na hradě vidím to, co on skutečně je a ne to co on by chtěl abych v něm viděl. Pořád je to normalizační komunista. A buď se přetvařoval tehdy, což bych možná i pochopil, nebo se nepřetvařoval a přetvařuje se dnes. Je to jen můj osobní pohled na toho člověka, který je i mým prezidentem, i když jsem tehdy nikoho z těch dvou bolševiků nevolil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *