Jak pečovat o prodloužené vlasy?

O prodloužené vlasy je nutné pečovat stejně kvalitně jako o vlasy naše vlastní. Správným přístupem a péči prodloužíte jejich životnost a uchovají si tak svou vitalitu. Vyplatí se používat kosmetiku určenou k péči o prodloužené vlasy.

Jak umývat prodloužené vlasy

Mytí prodloužených vlasů nemusíte provádět stejně často, jako mytí vlastních vlasů. Bohatě postačí 1x až 2x do týdne, podle prostředí, kde se vyskytujete a situace. K mytí vlasů používejte doporučené přípravky, které zajistí jejich pevnost a trvanlivost spojů. Nově prodloužené vlasy neumývejte po dobu 72 hodin. Spoje se musí dobře usadit a přilnout.

  • Před samotným mytím, vlasy pořádně rozčešte
  • Šampón se nanáší od kořínků směrem ke konečkům
  • Vlasy umývejte vždy v záklonu
  • Šampon pořádně napěňte a poté dobře vypláchněte

Barvení prodloužených vlasů

Méně drastické je používat přelivy. Pokud to bude trochu možné, klasickému barvení se vyhněte. Barvení vlasy vysušuje a snižuje se tím jejich životnost.

Jak česat prodloužené vlasy

K česání prodloužených vlasů používejte speciální kartáč k tomuto účelu. Vlasy pročesávejte několikrát denně v záklonu. Nikdy vlasy nečesejte, když jsou mokré.

Jak fénovat a žehlit prodloužené vlasy

V každém případě horký vzduch nebo horká žehlička vlasy vysušuje. Lépe je vlasy nechat přirozeně usýchat ovšem je, li to nutné, nezapomínejte používat ochranné kosmetické prostředky před žehlením nebo vysoušením.

Koupání s prodlouženými vlasy v moři nebo bazénu

Slaná i chlorovaná voda vlasy dráždí a vysušuje. Snažte se o co nejmenší kontakt vlasů s takovou vodou. Nejlépe je vlasy svázat a schovat pod koupací čepicí, pokud to není možné, snažte se v co nejkratším čase vlasy umýt běžným způsobem, a použít vhodné kosmetické přípravky.

Jak spát s prodlouženými vlasy

Nejideálnější je zaplést vlasy do copu, tím se zamezí cuchání a následnému rozčesávání zamotaných klků. Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte