Jak se zbavit deprese v několika krocích

Je vědecky dokázáno, že člověk nemůže mít neustále dobrou náladu. Rozhodně se proto není čemu divit, že každého z nás tu a tam přepadne nepříjemný splín či tíživá deprese. Tyto stavy sice nemusí trvat dlouho, ale i tak si s naší psychikou dokážou hodně pohrát.

Když má člověk špatnou náladu, projeví se to nejen na jeho kariérních úspěších, ale i rodinných či přátelských vztazích – a lidé si všímají, že něco není v pořádku. 

Proto jsme se rozhodli vytvořit náš dnešní článek, ve kterém vám prozradíme osvědčení tipy pro okamžité zlepšení nálady. Věříme, že si každý z vás dokáže najít ten svůj. Neváhejte a zkuste to!

 1. Usmějte se!

  Hned na začátek jedno otřepané klišé, které ale zaručeně funguje! Možná se budete divit, ale je dokázáno, že vás mozek dokáže poměrně hravě ovlivnit tzv. smací nastavení svalů vašeho obličeje. Nemluvě o skutečnosti, že vás vaše okolí rázem začne vnímat jinak, když se na něj přestanete mračit…

 2. Zabrouzdejte ve vzpomínkách!

  Vezměte si krabici s fotkami, které už jste delší dobu neviděli a udělejte si čas na trochu nostalgie. Jakmile se ponoříte do příjemných a úsměvných vzpomínek, vaše nálada vezme obrat o 360° a rozveselíte se mnohem rychleji, než by to dokázala pověstná čokoláda!

 3. Zahrajte si na schovku!

  A klidně sami se sebou! Zkrátka na chvilku vypněte a ukryjte se někam, kde vás nikdo nebude rušit. Věřte nebo ne, ale vhodné místečko naleznete i tehdy, kdy zrovna budete trčet v práci. Postačí i pár minut, které věnujete jen sami sobě – zklidní se vám tep a mozkové vlny okamžitě změní rozpoložení.

 4. Pochutnejte si na oříškách!

  Samozřejmě vás nenabádáme k tomu, abyste si sedli na pohovku a na posezení slupli několik kilo oříšků. V oříškách jsou obsaženy omega 3 nenasycené tuky, které vás ochrání před nepříjemnou depresí.

Fotografie publikována se svolením photostock Photography/FreeDigitalPhotos.net

KOREKCE: Nikol Sotolářová


Řekněte ostatním, co si myslíte