Je dobré dát na rady ostatních?

Každý člověk se občas dostane ve svém životě do situace, že neví kudy kam. Popravdě řečeno, hluboko uvnitř sám sebe nalezne každý odpověď, kterou hledá. Jenže nahlédnout sám do sebe není tak snadné a občas se lekneme.

Možná se podvědomě bojíme a bráníme se, že by odpověď nebyla zcela podle našich představ. A mnohdy by tato odpověď představovala složité životní změny, které tolik nemáme rádi. Proto se ptáme známých, přátel a rodiny na jejich názor, prosíme o radu. Více hlav – více rozumu. Je tomu opravdu tak?

Rady v životních otázkách

Přiznávám, že v některých situacích opravdu může platit pořekadlo více hlav – více rozumu. Například hledáme-li radu ohledně tipů, jak bojovat bylinkami proti chřipce. Na co si dát pozor při stavbě bazénu apod. Ale v životních otázkách hledejme skutečně odpovědi jen sami v sobě. Je sice fajn vyslechnout si radu starého spolužáka, který si podobnou situací prošel. Tudíž by mohl vědět. Stejně tak nám může být ku pomoci, když se poučíme z chyb ostatních, což nám mnohdy usnadní život nebo zkrátí cestu k určitému cíli. Ale rozhodně by rady ostatních měly zůstat pouze jako vodítko, nikoliv striktní závěr, že u vás je to stejné, proto se zachováte také jako váš známý, blízký přítel či rodinný příslušník.

I kdyby si situace byla 100x podobná, vždy existují rozdíly nejen v dané situaci, ale i nastavení myšlení daného člověka souvisejí s jeho výchovou a dalšími životními událostmi. Tudíž takový člověk vyhodnocuje situace úplně jinak. Má jiné plány, cíle a sny. Takže vyslechnout si radu ano, ale jednat pouze v souvislosti se svým vyšším JÁ. A věřte či ne, každý, ale úplně každý člověk zná předem odpověď na svou otázku.

Intuice a signály z vesmíru

Někdy dokonce víme o problému nebo nějaké události dřív než nastane. Jenže nevěnujeme pozornost signálům, které k nám vesmír posílá. Mohou to být různá onemocnění, únava, podráždění, předtucha, vnitřní hlásek, který se snažíme umlčet nebo opakující se předměty a věci, na které v poslední době narážíme. Tuhle mi kamarádka řekla, že asi měsíc narážela na ptačí pírka a netušila, co to může znamenat. Normálně nad tím člověk nedumá, prostě ptačí peří. Ona je přesvědčená, že to bylo znamení, že nad ní bdí anděl strážný, protože její už tak složitá situace nakonec dopadla v její prospěch. Stačí mít oči otevřené a začít víc vnímat nejen signály, ale i své pocity. Odpovědi na vaše životní otázky hledejte uvnitř sami sebe a přátelské rady berte s rezervou.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte