Levná domácí kosmetika – 1. část

Většina žen utrácí za kosmetiku nekřesťanské peníze. Celá řada drahých krémů, jež na vás útočí z reklamy a které vám dokonale vyhladí pleť a vy se tak budete cítit mladší a znovuzrozená, účinné pleťové masky obsahující ten nejkvalitnější kaviár, po nichž se vaše pleť promění a bude zářit či nejrůznější séra, určená pro denní i noční použití. Také patříte mezi ženy, které za krásu hodně utrácí a chcete s tím něco udělat? Pak se místo na reklamní trháky začněte spoléhat na domácí kosmetiku, která funguje a navíc si ji vyrobíte doma za pár kaček! Nezáleží na tom, co se rozhodnete vyrobit – masku, krém, kondicionér či zábal – přídavky pro základ běžně nejdete ve vaší lednici si spíži. S našimi tipy ušetříte, tak s chutí do toho!

Maska pro pružnější pleť

Víte, jaké kouzelné účinky má hroznové víno? Nejen ono samo o sobě, ale především jeho zrníčka, jsou známé pro své pozitivní účinky podepisujícími se na pružnosti pleti a zároveň podporují i látkovou výměnu. Působí hodně do hloubky a posiluje pokožku.

Výroba:

Připravte si základ – sádlo, olej či vazelínu – a přidejte do něho přiměřené množství rozdrcených hroznů. Ve finále by vám měla vzniknout vláčná a dobře roztíratelná substance. Nic víc nepotřebujete a věřte, že s výsledkem budete spokojené. Především ženy se sušší pletí ocení kouzlo této masky, kterou můžete aplikovat kdykoli během dne.

Proteinový kondicionér

Spousta žen se trápí pro vzhled svých vlasů. Některé nejsou spokojené s jejich obsahem, další naopak sužuje mastná hříva. Pokud patříte mezi ženy, jejichž vlasy jsou na dotyk hrubé a ztrácí veškerý lesk, vyzkoušejte následující postup.

Výroba:

V přiměřeném množství vody rozmíchejte 2 bílky – množství vody přizpůsobte délce vašich vlasů. Pokud toužíte po lesklé hřívě, přidejte kapičku olivového oleje. Kondicionér naneste na vlasy a nechte alespoň 10 minut působit, poté je opláchněte.

Peeling bojující proti celulitidě

S celulitidou se potýká snad každá druhá žena. Dokonalou postavu a ideální míry zkrátka nebyly do vínku naděleny všem. Pomerančová kůže – jak se celulitida přezdívá – rozhodně nevypadá pěkně a už vůbec není přitažlivá. Bojujete s tímto problémem, nebo jste právě zjistily, že se vám začíná tvořit na zadečku či stehnech? Pak s tím něco udělejte!

Výroba:

Olivový olej smíchejte s medem a trochou kávy. Dejte si záležet, aby vám vznikla dobře roztíratelná emulze, se kterou si následně 5-10 minut masírujte pokožku krouživými pohyby, dokud krém neztuhne. Dejte si ale pozor, abyste se vyhnuly místům, kde máte strie !

Fotografie publikována se svolením Marin FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte