Malostranský banán s mandlemi a zmrzlinou

Máme pro vás tip na zajímavý dezert, na kterém si pochutnáte vy, celá vaše rodina i návštěva. Ať už vás tedy honí mlsná, nebo čekáte návštěvu, nechte se inspirovat našimi letními recepty, tentokrát vám přinášíme malostranský banán s mandlemi a  zmrzlinou.

Čekáte návštěvu, chtěli byste je pohostit něčím lehkým, ale chutným, něčím báječným pro horké letní dny? Pro recepty a inspiraci nemusíte chodit daleko, nebudete ani potřebovat hodiny času a hromadu nervů, stačí vám číst dál, připravit si úsměv a chuť vyzkoušet něco nového. Na tento dezert budete potřebovat jen dvacet minut, a přesto s ním oslníte každého, komu jej naservírujete.

Malostranský banán s mandlemi 

K přípravě budete potřebovat 4 banány (vaříte-li pro 4 osoby), 100 gramů čokolády na vaření, 3 dcl smetany ke šlehání 30 %, 100 gramů cukru, 5 gramů kakaa, 4 kopečky zmrzliny a sekané mandle.

V první řadě si rozpusťte čokoládu na vaření. Čokoládu rozpouštíme společně se smetanou, a to ve vodní lázni na velmi mírném plameni.

Poté si oloupeme banán, který nakrájíme na kolečka nebo na půlky a ještě podélně. To už záleží na vás, jak ho budete chtít servírovat. Poskládáme na dezertní talířek a vzápětí polijeme horkou čokoládou se smetanou. Jste-li milovníci mandlí a zuby vám to dovolí, pak čokoládu posypte sekanými mandlemi. Na závěr přidejte kopeček zmrzliny. Dezert můžete dozdobit ušlehanou smetanou.

Fotografie publikována se svolením rakratchada torsap Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte