Masivní jídelní stůl tvoří srdce domova

Kde se vaše rodina nejčastěji schází? Pravděpodobně to bude buď v obývacím pokoji, nebo v kuchyni, a to zejména během jídla. Jídelní stůl se tak stává zcela zásadním kusem nábytku, který má nejen funkci praktickou, ale i společenskou. Stůl drží rodinu pohromadě a je svědkem všeho, co se zde děje. I z toho důvodu se tedy vyplatí vsadit na prověřenou jistotu a vybrat si jídelní stůl z masivu. 

Kde (ne)koupit masivní jídelní stůl?

Pod vlivem reklamy se lidé často vydávají pro nábytek do velkých řetězců, kam je láká zejména zdánlivě výhodná cena. Snadno pak přehlédnou nedostatky v kvalitě zpracování, což bohužel poznají už po krátké době používání stolu. Poučíte-li se z chyb ostatních, zamíříte pro masivní jídelní stoly přímo k výrobci, který jejich výrobu chápe spíše jako formu řemeslného umění. Přesně tak se v oboru profiluje i společnost Rott design. Výroba stolů zde probíhá v úzké spolupráci s architekty a designéry, takže výsledné produkty jsou nejen poctivě zkonstruované, ale i vizuálně působivé s osobitým stylem. V současnosti tvoří většinu produkce této společnosti jídelní masivní stoly s rozkládacím systémem, jejichž většinu exportuje na zahraniční trhy.

Výhody jídelních stolů z masivu

 • Nekompromisní kvalita – stoly z masivu jsou výrazně odolnější proti rozviklání a poškození. Vyrábí se z tvrdého dřeva a ve spojení s povrchovou úpravou se dosahuje legendární životnosti.
 • Ekonomický efekt – i přes vyšší pořizovací náklady jsou masivní jídelní stoly mnohem úspornější nežrottdesign-masivni-jidelni-stul_panama levnější varianty, které nemají šanci vydržet ve službě tak dlouho jako masiv. Nehledě na to, že masivní jídelní stůl s ubíhajícími léty neztrácí na hodnotě (ba naopak), takže jej případně můžete výhodně prodat. Avšak málokdo má to srdce se s ním rozloučit…
 • Zdravotní nezávadnost a ekologická ohleduplnost – masivní stůl se může stát „nejzdravějším“ kusem nábytku ve vaší domácnosti. Vzhledem k tomu, že jej tvoří z drtivé většiny přírodní materiály, nebude se z něj uvolňovat nic škodlivého (např. formaldehydy atd.).
 • Všestrannost a flexibilita– masivní jídelní stoly se často vyrábí s rozkládacím systémem, takže jej můžete přizpůsobit různým příležitostem. V menší verzi nebude rodině překážet při běžném provozu a až přijde návštěva, snadno jej zvětšíte a všichni se kolem něj pohodlně usadíte.

Vyberte si rozměr přesně pro váš interiér

Masivní jídelní stoly z dílen Rott design se vyrábí jednak v několika standardních velikostech, ale není problémrottdesign-masivni-jidelni-stul_hana objednat si i stůl přesně na míru. V nabídce můžete vybírat podle následujících parametrů:

 • Šířka: od 80 do 120 cm
 • Délka: od 80 do 240 cm + rozkládací systém
 • Standardní výška: 75 cm (možnost zhotovit i jiné rozměry)
 • Standardní tloušťka desky: 3,2 cm (možnost zhotovit i 4 cm)
 • Rozměry nohy: individuálně, dle typu stolu, např. 9 x 9, 10 x 10,15 x 7,5, 6,7 x 6,7 cm
 • Průměr kulatých/oválných stolů od 90 do 140 cm

 

Proč jsou masivní jídelní stoly Rott tak kvalitní a odolné?

Za bezkonkurenční robustnost masivních stolů Rott stojí především materiál a také povrchová úprava. Společnost Rott design je vyrábí především z bukového, dubového aořechovéhomasivníhodřeva. Původ stromů je různý, některé dřeviny k nám putují z Itálie a Německa a jiné dokonce z Jižní Ameriky např. ořech. Avšak uplatňují se i české stromy. Všechny dřeviny mají certifikát PEFC.Finálního vzhledu se dociluje rozličnými metodami – např. lakováním, voskováním nebo olejováním.Dub a buk je možné také mořit do nejrůznějších barevných odstínů. U mořených stolů se provádí finální povrchová úprava lakem nebo voskem.Přehled možností uvádíme v následující tabulce.

Jaké jsou další možnosti?

 • Varianta se skleněnou deskourottdesign-masivni-jidelni-stul_povrch uprava
 • Vycínování suků
 • Navazující kresba dřeva

Možnosti rozkládání

 • Rozkládací systém
 • Rozkládání z šuplíku
 • Nástavná deska
 • Přídavná deska

Prohlédněte si kompletní nabídku masivních stolů

O masivních jídelních stolech by se dalo mluvit dlouhé hodiny. Avšak mnohem lepší představu si o nich uděláte,rottdesign-masivni-jidelni-stul_havanna pokud navštívíte přímo web výrobce rottdesign.cz Uvidíte zde všechny standardně vyráběné typy a uděláte si představu o cenách. Chcete si na stůl sáhnout, posadit se k němu a pocítit jeho stabilitu? Vyrazte za nimi do podnikové prodejny v centru Prahy nebo v obci Hromnice na Plzeňsku, kde se nachází sídlo a výrobna této společnosti.


Řekněte ostatním, co si myslíte