Máte rádi fast food?

Fast food, nebo-li taktéž rychlé občerstvení. Toto super rychlé jídlo milují nejen malé děti, ale i mládež a poslední dobou si na tuto chuť přišla i starší generace. Je to již několik let, co k nám z dáli přišel „mekáč“ a stály se dlouhé fronty na hamburgery.

Byl to velice dobrý obchodní tah, jak co nejrychleji zbohatnout na úkor našeho zdraví. Ale v té době to nikdo neřešil. Jídlo chutnalo skvěle, bylo levné a hlavně, bylo to něco nového, co jsme neznali. V dnešní době již můžeme skoro na každém rohu vidět stánky, obchůdky s rychlým občerstvením, které nabízejí nejen hamburgery, ale i párky v rohlíku, hranolky, malé pizzy a sladké pití. Cena je opět přívětivá, ale co naše zdraví? Co způsobuje pravidelná konzumace fast jídel na naše zdraví?

Obezita

Největší a nejdůležitější zdravotní problém, který vznikne, když pravidelně konzumujete rychlé jídlo. Je to způsobeno nejen nezdravými tuky, které se používají při fritování, smažení a nemluvím o tom, že použití oleje je vícekrát, ale jsou to i nadmíru používané soli, různé omáčky, ale i samotné pečivo. Dokonalá kombinace všeho nezdravého, ale pro chuťové buňky, něco úžasného a neodolatelného.

Závislost

To to jídlo vás dokáže dokonale pohltit a váš mozek si sám řekne o to, že to potřebuje zase.  Není to jen kombinace různých potravin, ale i vizuální pohled láká vaše oči k nakousnutí. Krásně ozdobené talíře, hamburgery s hračkami oblíbených postav, ale i sladký nápoj v barevném kelímku.

Srdeční onemocnění

Fast food obsahuje opravdu velké množství nezdravých tuků. Ty se rády usazují v cévách a zabraňují nám tak průchodu krve do dalších orgánů. Největším rizikem je onemocnění srdce.

Bolest kloubů, svalů, ale i zubů, či vypadávání vlasů

Obecně by se dalo říct, že fast food opravdu není pro nás tím nejzdravějším jídlem. Způsobuje zubní kaz, krvácení z dásní, bolet svalů a kloubu při chůzi, ale i vaše vlasy trpí nedostatkem kvalitních, zdravých jídlem plných cenných vitamínů a minerálů. Je to tedy na vás, zda-li chcete svůj život zkrátit, či si ho užít plnými doušky co nejdéle.

 

Fotografie publikována se svolením od Idea go Photography FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte