Nejčastější chyby v manželství – děláte je i vy?

Svatba je bezesporu jedním z nejdůležitějších okamžiků, které během svého života můžete zažít. Možná i vy právě teď plánujete tento velký den, možná jste se vdala před pár měsíci – ať tak či onak, možná se vznášíte na pověstném obláčku a na očích máte růžové brýle, díky kterým svého manžela vidíte v dokonalém světle a i kdybyste sebevíc hledali, nenarazili byste ani na jedinou chybičku. Tak pozor – v manželství na vás mohou číhat nepříjemné věci. Samozřejmě neříkáme, že ihned musíte patřit mezi pesimisty a na sňatek se dívat skrze prsty, ovšem být na pozoru rozhodně neuškodí. Mnohem lepší je vědět, jak se k oněm situacím postavit. 

  1. Rozvod a tahanice o děti

    Tento problém jistě nikoho nepřekvapí, protože je starý jako samotné manželstvíco je ale mnohem horší, je skutečnost, jak poslední dobou graduje. Stále více párů řeší rozvod velice brzy, kdy jsou jejich děti ještě moc malé na to, aby z tohoto faktu měly rozum. Pokud i vy dospějete k rozvodu – z jakéhokoli důvodu – neberte děti jako akt pomsty jeden proti druhému. Nejenže je to hloupé, ale především bolestivéa to nejen pro vás, ale zvláště pro vaše děti. 

  2. Dluhy, které se tají a končí strachem o existenci

    Tento problém rovněž není žádným překvapením. Muž má roli živitele rodiny, dokud se mu daří, je všechno v pořádku. Problém nastává ve chvíli, kdy se dařit přestane, začnou dluhy a muž je nepřizná – nechce přijít o přízvisko samce rodiny. Následně se celá rodina bojí hrozící exekuce a v extrému i o holou existenci. Snažte se této zkušenosti předejíto manželovo podnikání se zajímejte a vyskytne-li se problém, okamžitě jen vyřešte.

  3. Domácí násilí a problém odejít

    Tak v tomto případě těžko radit. Ono říkat rady typu ať se nedáte, nebo od tyrana okamžitě odejdete se sice velice snadno říkají, ale hůře provádí. Samozřejmě platí, že čím dříve, tím lépe. Odejít je samozřejmě těžké, ale pokud nevidíte jiné východisko, nesmíte se tohoto kroku bát a prostě jednat. Dřív, než bude pozdě…

Fotografie publikována se svolením Stocimages FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte