Po nemoci přichází úklid. Vždycky. Proč?

Trápí vás chřipka, obyčejné nachlazení nebo jiná nemoc? Potom byste měli začít uvažovat o tom, že až se uzdravíte, měl by přijít na řadu úklid celého bytu/domu. To samé platí, pokud máte nemocného člena rodiny – potom je lepší úklid dělat průběžně. Jen tak se vyvarujete hýření nemoci vzduchem. Nepodceňujte virová ani bakteriální onemocnění. Nechcete být přeci opět v zajetí čajů, léků a lékařů!

Úklid začíná postelí

Mikroby zvládnout přežít až 3 dny bez hostitele, než si logicky najdou jiného. Proto je vhodné všechna frekventovaná místa čistit, aby na nich tyto potvůrky neulpívaly. Primární je udržet v čistotě to místo, kde jste nejvíce – tím bude nejspíše postel. Po nemoci je nutné vyprat povlečení, případně dekorační polštářky bez povlaku. Prací program volte s co nejvyšší teplotou, nebo po vyprání vše přežehlete.

Kartáček na zuby

V ústech se bakterie množí i bez nemoci, když je člověk nemocný, je to pro ně však ráj. A ve chvíli, kdy do úst vložíme kartáček, naskáče na něj nakolik bakterií. Druhý den znovu a znovu. Proto je dobré jej po nemoci vyhodit, nebo spařit v horké vodě.

Nádobí

Možná si řeknete, že se nic nestane, když budete používat jeden hrneček třeba tři dny, během kterých jej jen lehce opláchnete a znovu jej naplníte čajem. Opak je pravdou. Pokud budete používat stále to samé nádobí, bez toho aniž by bylo řádně umyto, prosba o vyléčení se bude planým voláním.

Celý byt

Úklid by se měl týkat postupně celého bytu. A nejde jen o velké plochy jako podlahy či vana. Věnujte pozornost i malým detailům, jako vypínače světla, notebook, hřeben, ovládání k televizi.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte