Uvažujete už také nad koupí elektrokola?

Hledáte-li praktický dopravní prostředek, který bude šetřit okolní prostředí, nenadřete se při jeho obsluze a bude se jednoduše ovládat, doporučujeme vám, abyste se začali zajímat o elektrokola. Na elektrokole se dostanete prakticky všude, stejně jako na kole normálním, nebudete se ovšem muset tolik namáhat, zvláště při protivětru nebo v kopci. Elektrokolu je jedno, jakou energii vynaložíte, vždy vás podpoří díky integrovanému motoru.

Jak elektrokola fungují?

Elektrokolo si nepořizujte v případě, nechcete-li se vůbec namáhat. Jistá míra aktivity z vaší strany je rozhodně potřeba, nicméně jde o velmi nenáročnou aktivitu – oproti kolu klasickému. Jeho integrovaný elektromotor vám pomůže, když budete unavení, nebo zkrátka se vám nebude chtít. To, jak chcete, aby vás elektromotor podporoval, si přitom můžete sami nastavit na displeji na řídítkách.

Jak si elektrokolo vybrat?

Než zamíříte do prvního obchodu, kde vás mohou oklamat a vnutit vám to nejdražší elektrokolo, co lze sehnat, doporučujeme si něco málo zjistit a popřemýšlet nad několika základními faktory, kterým se věnoval důkladně srovnávací web Arecenze.cz, kde naleznete mimo jiné i test elektrokol. V manuálu, který radí, jak vybrat elektrokolo, hned na prvním místě stojí zmíněné základní faktory, které byste si měli zodpovědět: Jaký má mít elektrokolo účel, kolik do něj chcete investovat, jaký vyžadujete pohon, kde bude umístěna baterie, jaký má elektrokolo dojezd, jaký má motor a také to, zda disponuje nějakými doplňky. Před nákupem si také určitě přečtěte recenze, ty vám řeknou někdy mnohem více než pouhý popis elektrokola od výrobce. Teprve až si budete jisti, co od elektrokola očekávat a co trh vlastně nabízí, vyrazte do obchodu a třeba se z něj nebudete vracet pěšky, ale na dvou motorem poháněných kolech.

Co vás možná překvapí – typy elektrokol

Nebudeme rozebírat jednotlivé parametry elektrokol, to necháme odborníkům, nicméně poukážeme na fakt, jaké typy elektrokol existují. Vybírat totiž nemusíte pouze mezi obyčejným elektrokolem, které se hodí pro lidi důchodového věku na běžný nákup na vesnici. Kdepak, dnešní trh je opravdu rozmanitý a sehnat můžete jak elektrokolo městské, tak horské, krosové nebo praktické skládací. Liší se tedy logicky v účelu, ale i v provedení, nebo třeba v podpoře elektromotoru.

Ptáte se, jaké elektrokolo doporučujeme? Za nejuniverzálnější je považováno elektrokolo krosové, to je totiž model, který disponuje vlastnostmi kola městského a horského. Nemusíte se tedy omezovat a můžete si užít jak město, tak nenáročný terén mimo upravené cesty.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte