Vyvážený jídelníček aneb zdraví z krabičky

Sestavit zdravý jídelníček není tak snadné, jak se na první dojem zdá. Pokud by tomu tak bylo, nevznikaly by poradny s výživovým poradenstvím, neprodávali by se knihy s recepty a na světě by byli všichni zdraví a hubení. Vyvážený jídelníček by měl obsahovat příjem bílkovin, sacharidů, vitamínů, minerálů a vše ve správném poměru.

Smutnou pravdou je, že mnoho lidí považuje za zdravý oběd například smažený květák, brambory, zeleninovou oblohu a majonézu. Květák, brambory i zeleninová obloha patří bezesporu do zdravé výživy. Avšak velmi záleží, jak se jídlo připraví. Chcete-li si zajistit zdravé jídlo, musíte před jeho přípravou přemýšlet.

Jídlo do firmy šetří váš čas

Jste-li velmi zaměstnaní a nemáte čas trávit každý večer po práci v kuchyni, stačí, když se naučíte pár základních receptů, které se dají měnit. K večeři je nejvhodnější něco lehkého. Oblíbené jsou různé druhy salátů. Snídaně vám rovněž nemusí zabrat spoustu času. Oběd vyřešíte tak, že si objednáte zdravé jídlo do firmy. Dnes už existuje možnost, že vám dají dokonce na výběr. Časem zjistíte, že vám zdravá strava vyhovuje natolik, že se jí nebudete chtít vzdát.

Dvě mouchy jednou ranou

Pokud řešíte čas i svou váhu je dovážka jídla do firmy ideálním řešením. Správné stravování by se mělo skládat celkem z pěti jídel. Častou chybou je, že mnoho lidí nesnídá, a pak jim v průběhu dne chybí energie, kterou dobíjejí pojídáním různých laskomin. Zkuste se někdy pořádně nasnídat a sami uvidíte, že vydržíte do doby, než přijde doba oběda. Zdravé jídlo do firem vám zajistí i pravidelné, vyvážené a chutné obědy.

Rozhodně nezapomínejte na svačinky a pitný režim. Dopoledne formou ovoce a odpoledne už pouze zelenina. Příjemzdraví z krabičky (1) sacharidů je vhodnější totiž v dopoledních hodinách. Po druhé hodině odpolední se snažte už pouze o konzumaci bílkovin. Bohatě vám bude stačit vydržet týden a uvidíte, že zaznamenáte první úspěchy. Zvýší se vám energie, zlepší nálada, ustanou chutě na nezdravé mlsání a postupně se upraví i vaše tělesná hmotnost. Důležité je vypěstovat si pouze správné stravovací návyky. To vám může usnadnit i dovážka jídel do firmy. Proč? Jednoduše proto, že nebudete hlad zahánět nesprávným jídlem.

Obrázek: coolcook.eu

 


Řekněte ostatním, co si myslíte