Jak rychle uklidit díky drobného nábytku

Úklid patří k běžným součástem každodenního života. Ne vždy jde o důkladný a velký úklid. Ten klasický však probíhá nepřetržitě, aniž bychom si to nějak uvědomovali. Zatímco některé ženy uklízejí svou domácnost rády, jiné k této činnosti chovají odpor.

Pravdou je, že ve většině českých domácností se o úklid stará žena. Mnoho rodin tuto činnost provádí sama, pouze 1% domácností má na úklid a další domácí práce pomocnici. Mít hezkou domácnost znamená mít především čistou a uklízenou domácnost. To nezajišťují však pouze vysavač, mop, hadr, čisticí prostředky, horká voda, ale i úložné boxy, kde ukryjeme mnoho věcí, které nemají jít vidět nebo je zkrátka zrovna nepoužíváme. Velký výběr dekorativních krabic, kufříků, košíků a dalších pomocníků najdete na La Almara.cz

Větší úklid si rozplánujte

Bydlíme-li ve velkém domě či bytě je lépe úklid rozplánovat tak, aby probíhal postupně místnost od místnosti. Rovněž není vhodné skladovat doma věci, které už nepotřebujeme. Díky skladování nepotřebných věcí činíme z našeho doma přeplněné skladiště, což příliš ke vzdušnosti nepřispěje.

Na drobnosti – drobný nábytek

Pokud nevíte, kam s některými věcmi, které vám ještě budou sloužit, ale bylo by vhodné je úhledně seskupit, pořiďte si drobný nábytek, který nejenže poslouží účelům, ale ozdobí interiér. Výhodou drobného nábytku je_vyr_5602141434_s snadná manipulace, skladnost a nízká pořizovací cena. Než mít rozházené různě po šuplících úřední dopisy, smlouvy pojišťoven a jiné dokumenty, mnohem lépe je tyto nezbytnosti elegantně ukrýt.

Posloužit může například dřevěný stolek se šuplíkem, kde si na něj postavíte mimo jiné i dekorativní stojany s psacími potřebami, fotorámečky či květináč. Využít jej můžete v obýváku, pracovním koutku či předsíni. Stejně tak úhledně lze ukrýt noviny, rozečtenou knížku, časopisy do taburetu s úložným prostorem. Prostor vám pomohou šetřit i závěsné poličky se šuplíky.

Dekorativní a účelné krabice

Již od pradávna se různé věci schovávají do krabic. Ani dnes tomu není jinak. Vyztužená krabice s víkem, uchem z provázků, úhledným dekorem ukryje vše potřebné a ještě ozdobí váš domov. Pořiďte si tyto pomocníky a doma budete mít vždy pořádek a útulno.

Obrázek: La Almara

 


Řekněte ostatním, co si myslíte