Výzva 21: Prvních 21 dní – Report č. 4

Musím říci, že Výzva 21 se mi líbila od samého začátku. Nejenže nechybí motivační část, která je zapotřebí především v úplných začátcích, ale postupně se vám odkrývají i další důležité informace. Ty se týkají nejen správnosti cvičení, ale i jídelníčku. S tím souvisí i možnost stažení několika ebooků s lákavými fitness recepty.

V programu se mimo cvičení dozvíte vše potřebné o snídaních, svačinkách dopoledne i odpoledne, obědech a večeřích. Máte-li jakékoliv dotazy, lze je psát buď emailem, nebo přímo do konverzace pod jednotlivá videa. Rovněž se nabízí možnost zakoupení sportovních potřeb, výživy a doplňků v eshopu od Gorilla fitness, čímž se celý proces transformace postavy ještě urychlí. Ovšem není to podmínkou, máte-li své osvědčené výrobky.

Cvičení nemění jen postavu, ale i pohled na život

Cvičit můžete samozřejmě i bez proteinu a jakýchkoliv doplňků. Je to volba každého individuálně, ale mnohem lepších výsledků se logicky dosahuje s vhodnými suplementy, protože z běžné stravy tolik potřebného pro tělo člověk nedostane. Jsem na konci první Výzvy 21 a určitě budu dále pokračovat do pokročilých.

Jelikož jsem na pohyb byla z dřívějška zvyklá, přesto, že se nějakého toho tuku potřebuji zbavit, zdály se mi tréninky docela snadné, ale věřím, že pro úplného začátečníka je to docela nášup. Proto je nezbytné, aby si každý začátečník prošel celou Výzvou 21 od samého začátku a nevrhal se hned do pokročilých. Tělo je nutné krok za krokem přizpůsobovat na čím dál větší zátěž. Jedině tak předejdete svalovým horečkám, které vás vyřadí klidně na pár dnů z provozu. Já počáteční verzi ještě kombinuji s kardiem. Nejčastěji je to běh na páse, rotační disk nebo skoky přes švihadlo (stačí třeba poskoky a imitovat švihadlo v ruce, pokud máte doma málo místa).

Cvičíte, kdy vy chcete

Nejlepší na tom všem je, že cvičíte tehdy, kdy to vám vyhovuje. Ať už ráno, odpoledne nebo v podvečer – po příchodu z práce. Tréninky nejsou tak dlouhé a 20 minut si snad najde každý. S rozehřátím a konečným protažením cvičení zabere maximálně 35/40 minut. Těším se do „dalšího levelu“ protože už nyní po 21 dnech na sobě cítím změnu. Nenastal sice zázračný úbytek váhy, ale začínají vylézat svalíky a tělo je pevnější. Mám lepší náladu, mnohem více energie a dokonce zmizely chutě na nezdravá jídla. A co mě těší nejvíce? V jednom z tréninků pronesl Tomáš větu: pokud jste došli až sem, patříte mezi hrstku vyvolených. Dotahovat věci do konce je skutečně pouze pro ty, co to myslí vážně. Jsem pyšná, že patřím do té hrstky.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte