6 blahodárných účinků sody bikarbony

Sodu bikarbonu si spojujeme s mnoha činnostmi jako je vaření, bělení prádla, bělení zubů, domácí čisticí prostředek a další. Pravda je taková, že se v žádném případě nejedná o novinku na trhu. Jedlá soda má své kořeny již ve starém Egyptě, kde se využívala především pro své prospěšné vlastnosti při problémech žaludku. Příznivé účinky má ale na celé tělo. Soda je už z dávné minulosti známá jako přísada do koupele, která dokáže hotové zázraky. Umí zjemnit a omladit pokožku, odstraňuje tělesné pachy, pomáhá od bolesti kloubů, hlavy, dezinfikuje, vytahuje záněty. Dnešní článek bude právě o tom, jak si připravit ozdravnou koupel z jedlé sody a s čím vším vám tato koupel pomůže.

Zásaditá koupel

Tato koupel vás vyjde velmi levně, přitom účinky jsou k nezaplacení. Budete potřebovat půl šálku sody na jednu teplou koupel ve vaší vaně. Předně si napustíte vanu a vsypete jedlou sodu, kterou rozmícháte a rozpustíte. Potom je vše hotovo a vy si můžete vlézt do vany. Pokud chcete tento relaxující ozdravný proces umocnit, přidejte do koupele pár kapek oblíbeného esenciálního oleje, zapalte svíčky a koupel si prostě užívejte. A k čemu všemu, že je tato koupel dobrá?

Výhody sodových koupelí

Omlazuje – během sprchování nebo koupání absorbuje naše tělo přes póry malé množství vody. Voda smíchaná se sodou je zásaditá, a proto dokáže neutralizovat překyselení zvenčí. Díky tomu se tato koupel postará o to, aby vaše tělo mělo správnou pH a předchází tak tvorbě vrásek. Snad vás potěší, že bojuje i s celulitidou. Koupel by se měla provádět pravidelně, alespoň 2x v týdnu.

Zjemňuje pokožku – soda zbavuje tělo potu, mastnoty a odumřelých buněk. Již po několika minutách v této lázni bude vaše pokožka čistší a hladší. Umýváním obličeje v roztoku ze sody se zbavíte i nepříjemných černých teček.

Odstraňuje zápach – působí, jako přírodní antiperspirant, který oceníte především v letních měsících. Jedná se hlavně o nohy a podpaží. Jestli míváte v práci celý den obuv – dopřejte si večer koupel nohou v lavoru.

Čistí i vlasy – když už si budete lebedit ve vaně, klidně se do vody ponořte celí. Soda pomáhá odstranit chemickou továrnu z vašich vlasů (tužidla, laky na vlasy a jiné přípravky pro styling). Rozpouští nečistoty nejen kosmetických přípravků, ale i jiné nečistoty, které během dne ulpí na pokožce hlavy a vlasů.

Revmatismus a bolesti kloubů – koupel v roztoku jedlé sody má srovnatelné účinky jako koupání v mrtvém moři. Sice pomalu, ale intenzivně pomáhá s odstraněním bolestí při revmatismu a osteoporóze. Dokonce se tyto koupele osvědčily i u lidí, které sužuje lupénka.

Proti vaginálním mykózám – ty trápí během léta mnoho žen. Sedavá koupel pomůže nejen léčit, ale i předcházet tomuto nepříjemnému onemocnění. Pomáhá také mužům, pokud se musí v práci potit v oblečení a pak mají v intimních místech nepříjemné svědivé pocity. Koupel zatočí i s opruzeninami.

Fotografie publikována se svolením Praisaeng Photography/FreeDigitalPhotos.net

KOREKCE: Nikol Sotolářová


Řekněte ostatním, co si myslíte